AirZ vákuumozó

Webshopunkban a konyhai tárolás legegyszerűbb, leghasznosabb és egyben legolcsóbb megoldását találja meg. Vákuumszelepeinkkel és egy alkalmas pumpával vákuum edényeket varázsolhat befőttesüvegekből.

A termékfejlesztés történetét itt olvashatja el.

Olyan megoldást kínálunk vákuumos ételtárolásra, mely a legolcsóbb háztartási befőttesüvegeket vákuum tároló edénnyé alakítja. Energiafelhasználás nélkül    biztosítja azok biztonságos és légmentes  zárását. (természetesen némi emberi erő kifejtésére szükség van)

 

Bár vákuumozható tároló edényeket vákuumpumpával más gyártók is kínálnak, bátran állíthatjuk, hogy az olcsó, sokszor a szemetesben landoló befőttesüvegek árával soha nem vehetik fel a versenyt.

A háztartási vákuumcsomagoló rendszerünk nem csak élelmiszerbiztonság szempontjából hasznos, hanem környezetvédelmi okok miatt is ajánlott. Továbbá a hasznosuló háztartási üvegek mellett kevesebb készétel kerülhet a kukába.

 

Ugyanakkor az élelmiszer-nyersanyagok vákuum alatti, légtelenített vagy legalábbis oxigénszegény, oxigénritka környezetben való tárolása meghosszabbítja annak élettartamát, eltarthatósági idejét.

Az alábbiakban néhány egyéb ajánlott alkalmazási területet mutatunk be, ahol ez az egyszerű szerkezet praktikusan használható.

Egyéb alkalmazási területek

Vákuumcsomagoló rendszerünkkel befőttes- ill. borosüvegeket vákuumozhat. Az így tárolt anyagok hosszabban megőrzik minőségüket. Ezek lehetnek nyers élelmiszerek, készételek, borok, különféle romlandó italok, de más nem élelmiszeripari folyadékok is mint pl. kerémia öntőmassza, poliuretán és epoxy műgyanta stb. . Ilyen anyagok vákuum alatti háztartási edényekben történő tárolása hozzájárul a minőség megőrzéséhez és növeli az eltarthatóságot, csökkenti a keletkező hulladékot, ezáltal hozzájárul környezetünk megóvásához.

Tartósítás

A tartósítás nem más mint minőségmegőrzés, illetve a minőség fenntartása hosszabb távon. Ez nem csak a fogyaszthatóságot, a felhasználhatóságot jelenti, hanem azt is, hogy az élelmiszerek hasznosanyag tartalma, a vitamin, a nyomelem, a tápanyag tovább megőrződik. Az élelmiszerek tartósítására évezredek óta kifejleszett módszereket ismerünk, de ehhez érdemes hozzávennünk korunk innovatív termékeit is. A régebbi háztartási praktikák gyakran tartalmaztak természetes adalékanyagokat, de tartósítószer mentes eljárások voltak, úgy mint: befőzés, aszalás, pácolás, kandírozás, blansírozás, szárítás, erjesztés, savanyítés, kovászolás. Mára az is előfordul, például a befőzésnél, hogy valamilyen adalékanyagot használunk a tartósítás hatákonyságának növelésére. Sokak ezeket a tartósítószerekt részint joggal elutasítással fogadják.

A technika fejlődésével azonban a múlt században megjelentek és széles körben elterjedtek a fagyasztógépek és napjainkra a háztartási vákuumcsomagoló gépek is. Ezek a tartósító eszközök rendkívül hatékonyan működnek. Eltekintve a fagyasztástól az élelmiszerek az eredeti állapotukat, konzisztenciájukat is elég jól megtartják és adalékanyagot sem igényelnek. Ugyanakkor a működtetésük többnyire elektromos energiát igényel, ami pedig növeli az ökológiai lábnyomot.

Tárolás és háztartás

A tárolás a tartósításhoz szorosan kapcsolódó fogalom. Egy adott tartósítási módszernél többféle tárolási mód is szóba jöhet. Pl. az aszalt vagy kandírozott gyümölcsöt tarthatjuk nejlonzacskóban, fóliában vagy befőttesüvegben úgy hogy az a levegővel szabadon érintkezzen, de ha igényesebbek vagyunk, akkor vákuumtárolást választunk, amihez légcsatornás vákuumtasakra, vákuum edényre illetve a befőttesüvegek légmentes zárását biztosító vákuumszelepekre lesz szükségünk.

Minden vadász, horgász, grill kedvelő ember szembesült már azzal a kérdéssel, hogy a nagyobb mennyiségű vadhúst, halat, megmaradt grillhúst hogyan tároljuk hosszab távon. Olyanok is vannak szépszámmal, akik az áruházláncok akcióit kihasználva egyszerre nagyobb mennyiséget vásárolnak, mint amit 1-2 nap alatt elfogyasztanak. Ilyenkor fontos igazán, hogy a tárolás módját a legszakszerűbben válasszuk ki.

Egészséges táplálkozás

Örvendetes, hogy egyre növekszik az egészséges életmód iránti igény. Az egészséges táplálkozási szokásokkal foglalkozó szakirodalom leginkább az élelmiszer fajtákra és a fogyasztás gyakoriságára, mennyiségére helyezi a hangsúlyt. Például, hogy mennyi és milyen folyadékot igyunk, kerüljük a cukros üditőket, kevés sót használjunk. Fogyasszunk több zöldséget, gyümölcsöt, kevesebb vörös húst. Részesítsük előnyben a teljes kiörlésű gabonából készült kenyeret, pékárut és a savanyított tejtermékeket, sajtot, túrót, aludttejet, kefirt, joghurtot.

Ugyanakkor kevesebb szó esik arról, hogy ha be is tartjuk ezeket a tanácsokat, az élelmiszerek minősége egyazon fajtán belül is nagy mértékben változhat. Nem mindegy ugyanis, hogy hány napos kenyér kerül az asztalra vagy mikor készítettük el a ritkábban fogyasztott sült húst. Ezekkel a kérdésekkel is kell foglalkozni és bizony az egészséges táplálkozás az élelmiszerek minőségén keresztül, azok tárolásától és tartósításától is függ.